.: Rubriky
plus 1) Poezie a próza
plus 2) Hudba
plus 3) Galerie
mínus 4) Film
mínus 5) Divadlo
plus 6) Věda a technika
plus 7) Mozaika (ostatní)
plus 8) Projekty POSTŘEHU

 .: Chci...

 .: Free MP3 album!
Vinylová budoucnost 2008 Vinylová budoucnost 2007

 .: Články podle data
<<  Říjen  >>
PoÚtStČtSoNe
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31       

 .: Online
Stránku si právě čtou 3 lidé.
 .: Informace
magazín Postřeh
ISSN 1803-5639
Národní knihovna ČR:
001686222
TOP 15, Fotogalerie

 .: Login

Jméno (přezdívka)
Heslo


Registrace nového čtenáře

 
Tváře svobodného magazínu Postřeh
Projekt Postřeh vedou:

Šéfredaktorka prózy:
povídky, úvahy, zamyšlení, fejetony...

Harr (Renata Vlčková)
- Zájmy - hudba - rock, vážná, muzikál, jazz, film a video - psychotrillery, četba - poezie i próza, americký román, franc.romantismus, ruská klasika, česká a slovenská klasika, 60 a 70.léta min.stol., úlohy k zamyšlení, testy. Původ. povolání - učitelka
harr(zavinac)atlas.cz
proza(zavinac)postreh.com
   ICQ: 325680844

Šéfredaktor poezie:
Pavel Kotrba - Můj domov je Vysočina, kde se dá nejlépe čerpat energie z přírody. Často, rád a sám přemýšlím, to vede k psaní básní a to je mou největší zálibou. Pro poezii dýchám, nejvíce pro francouzskou, ale ostatní nepohrdám. Vášní mám mnoho a k jedné z nich patří červené víno, v němž se rodí verše. Nejvíce si vážím dobrého přátelství, žen a lásky. Nenávidím války a zášť. Máloco a málokdo mě rozhází do nepohody, ale vrší se to ve mně a projevuje se to v melancholických náladách.
Motto pro život: "Mnoho lidí daruje srdce tomu, koho miluje, ale zapomíná mu dát i své oči, aby viděl, jak nás to ničí." moje slova
koziii(zavinac)seznam.cz   ICQ: 276627038 / 280035038 (jedno z nich snad bude fungovat)

Šéfredaktor Vědy a techniky, hudby:
Histes (Richard Vacula) - V roce 1998, 10 let po svém narození, jsem se rozhodl přihlásit se na klavír do základní umělecké školy. Úspěšně jsem složil talentové zkoušky u přísně vyhlížejícího učitele, Miroslava Binara. Ke konci letních prázdnin jsem dostal nástroj. Klávesy. Sice jsem chtěl klavír, ale rodiče mě přihlásili na jiný obor. Nesměl jsem na ten nový elektrický stroj moc šahat, abych jej náhodou nepokazil, ale během dvou dnů už jsem znal všechny jeho funkce. Postupoval jsem rychle a proto jsem byl navržen u postupových zkoušek na přímý postup do druhého ročníku z přípravného. Všichni z hodnotících souhlasili, až na jednu osobu, učitelku klavíru, Danu Peškovou. První tři roky jsem opravdu cvičil, z čehož jsem těžil další 4 roky. Škola zakoupila nový nástroj a já si uvědomil, že to co mám doma už je starý křáp. Začal jsem jej nesnášet a přestal cvičit. Vždy jen hodinu před výukou z nutnosti nějakého posunu ve výuce. Nemíval jsem problém se věci rychle naučit a proto na mě zřejmě mé lajdáctví nebylo příliš znát. Poslední dva roky už jsem odmítal na klávesy hrát úplně a v hodinách sedával za klavír. Neuvěřitelně mě štvalo, že mě hudební škola nikdy neumožnila prezentaci své vlastní tvorby. Jen velikou náhodou se seznámila již zmíněná kantorka Dana Pešková s mou tvorbou (ač jsem pro ni vypálil CD, tak se mu nevěnovala, jelikož nebylo ostatními kantory doporučeno jako něco zajímavého) a vzala mě pod svá křídla na zcela jinou ZUŠ, kde jsem konečně zase motivován jít dál a nijak neomezován okolím. Po pěti letech jsem začal opět cvičit, tentokrát na vysněný klavír. A jak říká má nynější učitelka - je fajn, že jsem neprošel klavírní drezurou, protože jsem alespoň svůj. A co elektrotechnika? Jsem rád, že v ní mám snad už docela slušný přehled, protože bastlířů ubývá a jsou stále více žádanou profesí. Díky ní jsem mohl založit i tento magazín, protože jak známo, všechno něco stojí a peníze jsou klíčem ke zhmotnění zajímavých postřehů. - SŠPU OPAVA
Všechny ideály nepotřebují jen křídla, ale i místo, odkud by mohly vzlétnout (Ernest Hemingway)
histes(zavinac)postreh.com   ICQ: 261551311 www.postreh.com/histes

Šéfredaktorka galerie:
BlackTangerine (Barbora Myslikovjanová)
- zájmy: Výtvarné umění, jež u mně ještě není uměním - malba, kresba apod. , básnění a psaní všeobecně, také hudba a jiné... (podivnosti). Jsem taková černá mandarinka bloudící životem - SUPŠ sklářská Valašské Meziříčí
blacktangerine(zavinac)postreh.com
galerie(zavinac)postreh.com
   ICQ: 192394301

Editor:
kontrola správnosti kódování, formátování vložených článků
Milan Záleský - SŠPU OPAVA

editor(zavinac)postreh.com   ICQ: 344726663

Korektor:
Tomáš Dostál -
Zájmy: čtení, psaní, Xchat, fotbal, filmy. - Slezská univerzita
korektor(zavinac)postreh.com

Technická pomoc on-line:
Jakub Raida
- Jsem hádavý, arogantní a egoistický člověk, který má rád umění, přemýšlí o něm a snaží se ho v mezích svých možností tvořit. Mám rád filmy s dobrou impresí i expresí dokola bych se mohl dívat na klenoty jako Sin City, Barbar Conan, Battle Royale, 300: Bitva u Thermopyl, Equilibrium, Tenkrát na Západě, Klub rváčů, Vykoupení z věznice Shawshank, Terminátor 2, King Kong, Pulp Fiction nebo Reservoir Dogs, moji nejoblíbenější režiséři jsou Tarantino, Rodriguez, Snyder a John Millius. Mezi 6 a 12 rokem jsem i hodně četl, poslední dobou se však knihám téměř vyhýbám, nicméně mám rád autory jako Howard, Wolfe, Stoker, Steinbeck, Kafka, Herbert nebo Fabian. Mám rád poměrně hodně hudebních stylů, hlavně rockových - poslouchám nové i klasiku, například takové věci jako Guano Apes, Linkin Park, Evanescence, Iron Maiden, Green Day, Guns'n'Roses, Black Sabbath, Liquido, Offspring, Led Zeppelin, Pink Floyd nebo Blackmores Night, bytostně nesnáším disco a techno, hip-hop snesu, ale nevyhledávám. Rovněž rád hraji počítačové hry, které považuji za umění rovné filmům i knihám - krom toho jsou to právě PC hry, které absolutně ovlivnily celou mou tvorbu, nejradši si zahraji takové pecky jako Counter-Strike, Punisher, Fallout 2, Warcraft 3, Unreal, RTC Wolfenstein, Sacrifice, Gothic 2, Duke Nukem 3D, Doom 2, Mortal Kombat, Legend Of Kyrandia, Alladin či Quake 2 - Mendelovo gymnázium Opava
fight(zavinac)postreh.com   ICQ: 213261633

 
Další informace:
Magazín Postřeh (dříve Rádio R) je projektem Postřeh teamu. První testy o zprovoznění proběhly v srpnu roku 2005, kdy se podařilo zprovoznit originální stáhnutelnou verzi PHP redakčního systému. Od 11.11.05 přinášíme každý den nové informace.
Svoboda nevyjadřuje absolutní volnost, ale oproštění od vnějších vlivů, jako je reklama viditelná i skrytá, volnost tématu vloženého článku.
Selekce a proces spojený s vydáním článku: po vložení nového díla si článek nejprve prohlédne příslušný šéfredaktor, povolí či zamítne, nastaví datum vydání a okomentuje. Editor povolené články prohlédne a opraví případné chyby při vkládání (formátování textu, zarovnání a rozměry obrázků apod.). Na závěr články procházejí korekturou. S narůstajícím počtem autorů se zvyšují nároky na díla i počet zamítnutých článků, neboť nemáme v úmyslu rozšiřovat počet vydaných článků denně, nýbrž docílit stálého růstu kvality.
Cíle do budoucna: získat okřídleného partnera, který nás vznese a nezakryje. 
Poslední úspěchy: Mediální partnerství Mistrovství ČR dětí a mládeže v radioelektronice, Oslovení Národní knihovnou České republiky - možnost začlenění magazínu do katalogu knihovny, archivace pro příští generace a přizpůsobování archivu novým hw technologiím.

Registrovat se jako čtenář
přinese možnost odebírat denně informace o nových článcích, hodnotit články známkou a automatické doplnění údajů do kolonek při vkládání nového komentáře. Registrovaný čtenář nemá přístup do administračního rozhraní (potřebné pro vkládání vlastních článků)
REGISTRACE  - -  ZMĚNA NASTAVENÍ EXISTUJÍCÍHO ÚČTU  - -  SMAZÁNÍ ÚČTU

Registrovat se jako autor
nelze za pár minut. Přístup do administračního rozhraní obdržíte až poté, co budete přijati odpovědným šéfredaktorem. Přihlašovací údaje jsou určeny pouze pro administrační rozhraní, na žádné jiné služby vyžadující registraci. Informace jak postupovat, chcete-li se stát autorem magazínu naleznete dole v levém modrém sloupci.

Registrovat se do fóra
Fórum je opět samostatný systém, přihlašovací údaje z jiných služeb zde nejsou automaticky přeneseny. Je nutno se registrovat, pokud chcete také přispívat. Dříve byla nutná registrace jen do určitých témat fóra. Dnes kvůli útokům Spam robotů je vyžadována všude. Po registraci Vám dojde email s odkazem, na který je pro aktivaci účtu nutno kliknout.
REGISTRACE

NA VAŠE DOTAZY PŘEDNOSTNĚ ODPOVÍME NA FÓRU

Autoři
David Bátor - Tento básník se narodil 20.2. 1974 v Opavě. Doposud vydal dvě básnické sbírky: v nakladatelství Tilia mu vyšla prvotina Kukly slov (2004) a o rok později pak v nakladatelství Jantar sbírka Světlonoš (spolupráce se sochařem Tomášem.Valuškem). Za svůj literární debut byl nominován na Cenu Jiřího Ortena a kritické reflexe vlastní tvorby se mu dostalo v magazínech Právo, Mladá fronta a v literárním časopise Psí víno. Své básně také publikoval v časopisech Host, Alternativa plus a Protimluv. Se svou tvorbou je navíc zastoupen v následujících sbornících a antologiích: Festival básníků (Olomouc 2003). Od slowa ke slovu (Ratiboř 2003), Opava city / poezie v otevřeném prostoru ( Opava 2004), Básníci třetího tisíciletí (Petřvald 2005), Současná poezie 2005 (Petřvald 2005) a Míň než všechno neberu (Opava 2006). Napsal několik textů pro Opavskou alternativní skupinu Nekuř toho tygra a pro klavíristu Richarda Vaculu. Autorsky se podílel na projektu Gramodeska 2007. Píše články do Opavského deníku. Publikuje na Postřehu.Byl členem poroty v básnické soutěži ARS POLYRI 2008. Spolu se svým bratrem Milanem založil nový literární časopis Nové břehy. Báseň z jeho první sbírky přečetl loni na ČT 2 v pořadu Česko jedna báseň známý publicista a básník Ivan Motýl. Jeho třetí sbírka vyjde letos v červnu v Opavském nakladatelství Perplex. Počátkem roku 2008 vstoupil do Obce spisovatelů.

Slinavkoutkupusy (Veronika Zapletalová) - Jsem studentka brněnského gymnázia, dospělé dítě, emancipovaná antifeministka, pseudospisovatelka, naivní realistka a věřící ateistka. Uzavřená, nepřátelská a vysměvačná, nesnášející frázi "třešnička na dortu", pověru "neškleb se, zůstane ti to" a deodorant na černém tričku. Ve volných chvílích bojuji za to, aby se používání smajlíků nepovažovalo za neschopnost správně vyjádřit své pocity... :-)

Eriu Crann (Michaela Schwarzová) - Je mi 19, jsem ve čtvrťáku na gymnáziu a chci se stát učitelkou češtiny. Píšu od svých třinácti a miluji verše Václava Hraběte. Fascinují mě barvy, hudební tóny, rytmus, světlo, voda, vítr, oheň a stromy. Ráda tvořím, ráda tančím, ráda sním. Ze všeho nejraději žiju a dříve shořím na popel, než bych zhasla. Vážím si každé chvíle, ať je těžká nebo povznášející, jen pokud není promarněná - je tolik věcí, které bych chtěla udělat a napsat a pochopit. Obdobím, kdy skutečně žiji, je jaro a léto a každá chvíle, kdy mám nad hlavou nebe. Je mnohem více lidí, které miluji, než těch, které nemusím, a jen několik, které nesnáším. Jsem tvrdohlavá a chápavá a ješitná a trpělivá a málokdy se bojím, mám sklony k cynismu i naivitě - nejsem postava kladná ani záporná a černobílou já nerada. Vždy však, za všech okolností, se snažím uvědomit si, že je někde světlo, i když zrovna není vidět.

Wolf (Adam Trcala) - Jsem student gymnasia z Brna. Zajímá mne film (hlavně ten němý, expresionistický), hudba (Wagner, Mozart, metal a ambient), literatura (zejména 19. století) a vojenská historie (Wehrmacht a rakouská meziválečná armáda). Rád cestuji, jezdím na rekonstrukce bitev a když jsem náhodou v té správné náladě, produkuji lehce depresivní povídky, nebo básně...

Ondřej Broska - Aktivní hudebník a samozvaný rýmař ze vsi.
V současné době se věnujě vernisážím a vlastním akcím zvláště v Brně a okolí. Ovlivněn prózou a dobrým vínem chtějíc se dělit o myšlenkové marše své psýché, kterou ne a ne zkrotit.

Petr Miklas - Už skoro polovinu ze svých čtyřiceti osmi let žiji s manželkou Evou, aktuálně v Chrudimi. Dřív v Opařanech u Bechyně. Postupně opouštěni třemi dospělými dětmi, nově se hledáme. Prošel jsem stovkami akreditovaných i neakreditovaných hodin vzdělávání, výcviků a snů. Mám za sebou různá zaměstnání, od provozního chemika po programátora, od plánovače k vychovateli. Nyní pracuji v Kladně s dětmi jako psychoterapeut a přispívám do několika virtuálních i reálných časopisů. Rád se během nedělního oběda dívám z okna. Za Polabím hledám na obzoru Krkonoše, Orlické hory. Stejně rád chodím venčit psa kolem blízkého hřbitova.
PetrMiklas(zavinac)email.cz

Zbyněk Janoška - Mám rád déšť, katastrofy, podzim a hloh, knížky Neila Gaimana a pohádky, hlavně ty s drakama, mapy, písničku
She-Wolf od Megadeth a Never Say Die od Black Sabath, obrázky Paula Kleeho a barvy. Víc neřeknu.
zbynek.janoska(zavinac)centrum.cz

Foton (Juraj Hartman) - Na jednu stranu naprosto obyčejný, bezvýznamný člověk, a na druhou stranu prapodivné, bláznivé, až skoro choromyslné individuum, u kterého nikdy nevíte, jaké šílenosti mu zrovna létají hlavou. Je jich opravdu mnoho. Právě některé tyto šílenosti, když mě to chytí, čas od času zpracuji do povídky, úvahy, nebo jiného prozaického stylu. Sem tam napíši i nějakou báseň, ale to si spíš jen tak pohrávám. Mezi mé zájmy patří matematika, teoretická fyzika, sci-fi a věci "mezi nebem a zemí". Rád si přečtu něco od A. C. Clarka, H. G. Wellse, E. A. Poea, F. Kafky (ještě by se někdo našel) a populárně-vědeckou literaturu. Nezapomenu na Stopařova průvodce po Galaxii od D. Adamse. Také mám rád hudbu, které se věnuji aktivně hrou na klavír. Nejraději poslouchám rock a jazz, a to, co se od toho odvíjí, mohu i klasiku.
Mé názory i vidění světa (nebo co to je vůbec zač) jsou často dost proměnlivé, ale mám tyto motta:
1) Nechci ten svět okolo sebe moc ovlivňovat, spíše ho jen tak nezúčastněně pozorovat.
2) Je zřejmé, že lidská existence jde neodvratitelně a nezastavitelně od minulosti k budoucnosti, stále vpřed v čase. Proto je celkem zbytečné se neustále ohlížet do minulosti, už nikdy nenastane. Raději hledět do budoucnosti, jenže čím je ona dál, tím méně o ní vím, a tak je přeci jen nejjistější a nejbližší to, co je tady a teď.
3) Nikdy nenastane, ani nenastal okamžik, který bych mohl označit za nejlepší ze všeho, co jsem kdy v životě prožil. Každá chvíle má své plusy a minusy a nikdy nemám vše. - Jiráskovo gymnázium, Náchod
svaty.foton(zavinac)seznam.cz   ICQ: 298068509

Gabrielle C. Taroka (Petra Slováková) - Zájmy: literatura, četba knih, vlastní psaní, mytologie, lidová magie a folklor, okultismus, sci-fi a fantasy filmy, komiksy, které občas i kreslím, historie, umělecká tvorba - moje i cizí :-), ekologie, aranžování a hlavně hudba (ode všeho hodně). Jinak jsem obyčejná, tradičně nabrblaná ostravačka.
Motto nebo co: "Cesta ke světlu je vždycky temná a svůj kříž si tam každý musí donést sám." - MZLU Brno, obor Zahradní a krajinná architektura
carovnametalovna(zavinac)seznam.cz

Grygarův ateliér (Bára Zavadilová) - mám zájem na celoživotním studiu výtvarných umění a literatury a na jejich vlastní tvorbě. Mám vášeň pro divadlo z hlediště i z jeviště, zkouším si obě strany i u filmu. Poslouchám jazz, rock, reggae a výkřiky alternativních scén. Bydlím v galeriích a knihovnách s Orwellem, Topolem, Kerouacem, Mydlářovou, Pauwelsem, Murakamim, Thákurem... Ráda dýchám zplna v horách, pěstuju sport a možná trochu konopí. Prospěchařím ve filozofiích, např. ve fantastickém realismu, stoicismu, nebo rastafariánství. A co od života chci? Dozvědět se, pro co má cenu žít. p.s.: Než půjdeme pod kytky, musíme mít zážitky. SŠVH Praha 3, obor propagační výtvarnictví
mam.rad.svy.kolo(zavinac)centrum.cz

Branwen (Jarka Opluštilová) - Jsem posedlá písmenky - střídavě čtu a píšu anebo píšu a čtu. V pěti letech jsem louskala nápisy na obchodech a když jsem zjistila, že už se nic nového nedozvím, přešla jsem na literaturu všeho druhu (ano, byly doby, kdy jsem nepohrdla ani technickými návody, když nebylo nic jiného po ruce). Dnes se můj vkus ustálil na historických a kriminálních románech a také příbězích, které se označují jako mystery. Plyne-li váš život příliš poklidně, je občas zajímavé šťouchnout do věcí "mezi nebem a zemí". Za následky se ovšem neručí. Můj oblíbený spisovatel je Velký Vypravěč Stephen King a mé životní motto zní: Co kdyby...?
branwen2005(zavinac)volny.cz   ICQ: 362964840

Vladimír David Houdek - Po prázdninách mě čeká studium na pražské Akademii výtvarných umění, Malířská škola II., kde budu studovat pod vedením Vladimíra Skrepla.
Malba je mé hobby, můj volný čas. Já vlastně nic jiného ani nemám. Život bych definoval jako bilbord. Vysoce se pnoucí stojan s reklamou. Jasná zpráva o lidské pomíjivosti.Jak symbolické.Cesta kamkoliv, odkudkoliv. Jen v zelených plání se míhaji reklamy na prodej daného prostředku, dané doby a času.Jako lidé. Je to jako jít po ulici a všímat si lidí. Cítím to tak. Vše co děláme, nosíme a mluvíme - příjde mi to jako jedna velká reklama na cosi o čem si ani nejsme jisti jestli to chceme. Bilbord s pomíjivou reklamou, která se za 14 dní změní v novou mystifikaci labužnického pré. A přitom si myslím, že by stačilo pár věci: tolerance, dialog a hlavně vlastní názor, který nepodléhá davu. A to je důležité, ale samozřejmě velmi těžké. Stát si zatím co říkate. A proto malba. Je to únik z této dezorientované doby. Je to jediná věc, kterou mi nikdo nikdy nesebere. Protože je to ve mně, je to jedna duše, jedno tělo a jedna mysl. ....když maluji nesnažím se namalovat kostku přímo tak jak ji vidím. Několik vodorovných a svislých čar. Důležitá věc je nakolik můj pocit dokáže zdeformovat představu o kostce - vše co maluji je reflexí toho co žiji.

Kvoka (Klára Šleisová) - mezi mé záliby patří především hudba (punk, noise rock, alternativní rock) nejlépe živá, dále fotografování, kreslení, hra na kytaru, poměrně se zajímám o dění druhé světové války. Miluji zvířata a upřednostňuji je před lidmi, na kterých obvykle vidím jen to špatné.
muchtarka(zavinac)seznam.cz   ICQ: 258649857

Black Unicorn (Filip Drlík) - Zájmy: Hudba - poslechově i aktivně, mám moře oblíbených interpretů, ale z těch nejoblíbenějších - Animé, Pearl Jam, Queen, Nirvana, Audioslave, Franz Ferdinand, Opeth, Arctic Monkeys, Hooverphonic a Andyho Timmonse. Píšu básně, texty a semtam i nějakou prózu, ale už nemám tolik času, co dřív, takže spíš, když se potřebuju z něčeho vypsat... Poslední dobou ujíždím na sledování dobrých filmů - oblíbené - Sin City, Requiem for a dream, filmy od Jima Jarmusche a Federica Felliniho... Na postřeh chci přispívat hlavně hudbou, které jsem se začal věnovat zhruba před dvěma lety, úplně mě to uchvátilo a chci jednou něco dokázat - a i přes všechny překážky, chyby a pády tomu pořád věřím a věřit budu. V umění celkově dávám víc na pocity, nemám rád tvorbu, která je technicky dokonalá na úkor prožitku. Momentálně mi nejvíc času zabírá práce, kapela a kamarádi, v říjnu se k tomu přidá ještě studium na VŠ - na FFMU v Brně, obor Anglický jazyk a literatura.
aerwheidd(zavinac)centrum.cz

Trilian (Markéta Cenkerová) - Moje záliby jsou hlavně knihy (např. Stopařův průvodce po Galaxii), malování, historie, šifry, hudba (např. Jarek Nohavica)... Kdybych svůj věk napsala pomocí jednoduchého prolnutí textu, vypadalo by to asi takhle: PCATTLN EÁT Kdežto s pomocí jednoduché záměny č. 2 (zlomků), by můj věk vypadal asi takhle: 1/4+1/1+5/4+4/3+1/1+3/1+5/4=2/3+5/1+5/4 Stejně, jako kdybych při psaní názvu budovy, ve které trávím dopoledne a části odpoledních hodin o všedních dnech (kromě prázdnin), použila Caesarovu šifru, vyšlo by asi tohle: JBPQDCLXP
tril(zavinac)seznam.cz

Stránský (Jiří Stránský) - člen Pen klubu.
Nikdy jsem neměl koníčky - jaksi jsem na ně neměl čas. A ne jenom proto, že jsem byl skoro deset let v kriminále. Desítky let jsem psal do šuplete a to se taky nedá nazvat koníčkem. Jako teenager jsem jezdil na koních (i závodně - parkúry), ale to nebyl koníček, ale vášeň, která zůstane v krvi na zbytek života. Proto koně i ve Zdivočelé zemi. A dodnes si umím s koni povídat. Taky ale se psy, i úplně cizími obludami. Když mám nějaký volný čas, snažím se být se ženou, s dětmi, s vnoučaty - ten kriminál mě mimo jiné taky ukázal a naučil vážit si hodnot, které člověk jinak za hodnoty moc nepovažuje, protože jsou tak samozřejmé. Nejen rodina, ale i čtení, vnímání kultury a kulturnosti, snaha pomáhat nebo bránit, i za cenu, že určitá část politiků mě nesnáší a občas se zasazovala, abych to či ono nemohl dělat. S tím souvisí i moje životní krédo: "ŠKODA KAŽDÉHO DOBRÉHO SLOVA, KTERÉ SE NEŘEKLO."
stransky(zavinac)postreh.com 

Mgr. Marek Lučný - profesor Českého jazyka a literatury, informačních technologií na SŠPU OPAVA
marek.lucny(zavinac)postreh.com 

Risik (Richard Schötz) - jsem malý živnostníček, který se zabývá průmyslovým značením
motto-"Směj se člověče dokud je čemu. Nevíš kdy a jak dlouho budeš muset brečet."
Jsem takový "šedivák" - nemám čas na nic jiného než práci a psaní.
risik(zavinac)postreh.com   ICQ: 119630733

Hill (Jaroslav Ferst) - technik, tlumočník a překladatel, se spoustou zájmů: elektronika ve zvuku i obrazu, foto, amatérský film, literatura s duší a bohatým jazykem, hudba bez škatulkování. Mám dost často štěstí potkávat lidi dobré, šikovné (rád žasnu, když někdo skutečně UMÍ) a taky lidi moudré, lidi, kteří rozjasňují tento svět.
jferst(zavinac)centrum.cz

Milan Bátor ex-šéfredaktor poezie
Narodil se v roce 1981. Ještě stále neukončil a neukojil svá studia, protože poznávat umění je pro něj záležitostí trvalou čili existenciální. V pracovním čase učí klasickou kytaru, rockovou kytaru, hudební výchovu, hudební nauku, český jazyk a zejména literaturu a to, proč stále má smysl číst. V osobním volnu hraje s kapelami Nekuř toho tygra, Nísos, Můry, čte poezii, cosi tvoří, účastní se kulturních akcí, událostí, koncertů, představení, výstav, performancí a zejména: jen tak se ztratí uprostřed lesa s Veronikou, v obětí stromů a v dechu větru se hledá a nalézá podstatu bytí a života. Loni se nalezli v 350 km pěší chůze v uzlech stromů drsných a nefalšovaně poctivých Jeseníků.
milan.bator(zavinac)postreh.com   ICQ: 358163156

František Lupač - radioamatér, dlouholetý vedoucí elektrokroužku DDM OPAVA a předseda poroty soutěže Mistrovství ČR dětí a mládeže v radioelektronice - fl(zavinac)postreh.com

Bell (Běla Polášková) - po revoluci jsem začala externě dělat webovou grafiku, manuály k PC hrám a opravovala jejich lokalizaci do češtiny. Zájmy : literatura (všežravec), soukromé ZOO (co kde najdeme), sport (golf, lyže, snowboard), počítač (grafika, RPG), psaní (do šuplíku, číst se to moc nedá), hudba (vážná i nevážná). Mám ráda : svoji rodinu, zvířata, slušnost, přátele, pohodu. Nemám ráda : hulváty, daně a sekačku na trávu.
bell(zavinac)postreh.com   ICQ: 303962562

Krtica (Jana Vyležíková) - archivářka v pojišťovně, zájmy: Kolo, běžky, westernové ježdění, trochu píšu, trochu kreslím, ráda poslouchám Nohavicu, ze zahraničních Erica Claptonaa
krtica(zavinac)postreh.com   ICQ: 255004069

Anit (Aneta Honzková) - zájmy: cyklistika, bruslení, hokej, četba, psaní, fotografování - ZŠ Komenského Bílovec
anit(zavinac)postreh.com   ICQ: 430485497

GreenEyes (Taťána Kuncová) - Postnatální stadium mého vývoje je popsáno v povídce "Maniak". Další kroky: z Moskvy do Brna. Od baletu k medicíně a společenským tancům, pak k biologickému výzkumu a break dance. A nakonec k psychologii, alternativní medicíně a překladatelské praxi. Vzděláni: lékařská fakulta MU plus šest semestrů psychologie. Živím se překládáním a tlumočením. Zajímám se o všechno, kromě drbů. Mam ráda: upřímnost (i když občas bolí), svého syna, jeho psa, hip-hop (i proto, že syn je raperem), tanec, bruslení, výrok: "buď bude podle mého, nebo bude podle mého" .Nesnáším: pokrytectví, technokratickou civilizaci, konzum a výrok: "já se už měnit nebudu, řekl pařez". :-)
tanicka(zavinac)postreh.com

tHomas (Tomáš Mráz) - Čtu sci-fi hlavně, moje zaměstnání, jogging, volejbal, MTB, výcvik mého psa, fotografování, lenošení:o). Škola - už jen života, SZŠ a VZŠ, fyzioterapie  
frost.t(zavinac)seznam.cz
    ICQ: 219881235 (ale moc na něm nejsem)

Ondřej Hložek - *1986 v Opavě. Veršotepec, streetworker, performer, recesista, hudebník, amatérský historik. Hrdý Slezan. Student Slezské univerzity v Opavě, obor Učitelství ČJ+D. Představil se v rozhlasovém týdeníku Zelené peří Českého rozhlasu 2, časopise Host (dílna) a jinde, jeho poezie zazněla v několika čteních, např. z úst Davida Bátora na čtení Lydie Romanovské v Opavě, ve Frýdku-Místku. Zastoupen v almanaších Příbram Hanuše Jelínka 2006 a Literární cena Vladimíra Vokolka 2006.  
OndraHlozek(zavinac)seznam.cz

Chiquita (Dagmar Husárová) - Psaní je můj koníček, ke kterému mě přivedla potřeba vyjádřit se, je berličkou v těžkých chvílích a pravým obrazem toho, čím jsem. Mimoto mě baví muzika a to nejen jako posluchače (není pro mě důležitý styl hudby, klidně si poslechnu pop, rock, elektroniku, ale i klasiku, nejraděj mám snad ska a reggae a taky jazz), ale odmala hraju taky na klavír, nedávno jsem absolvovala (ve zpěvu taky), a tak si semtam vrznu a zaskřehotám:)) Nejlíp je mi mezi lidma na stejný vlně, i když samotu ve svým čase taky potřebuju.
DasaHusarova(zavinac)seznam.cz

Jitka Mazalová - Nejsem básnířka a své výtvory nepovažuji za básně, ale spíš jakési niterné výbředy. Raději píšu prózu, ale ta je pro svůj rozsah odsouzená k neobjevování se na podobných serverech:) Jsem z Brna, kde studuji francouzské gymnásium. A mé záliby? Psaní:) samozřejmě, momentálně Japonština, kterou si snažím nadrtit do hlavy, tanec, hudba, čtení (sci-fi) vaření, a Láska... :)  
Lorieneta(zavinac)seznam.cz

Makretka (Markéta Havlová) - zájmy: tancuji už jedenáctým rokem a kdybych měla čas tak dělám ještě dalších sto jiných věcí!:) Moc ráda sepisuji všechno možné... Nejčastěji básničky, občas se vrhnu do povídek, úvah a chtěla bych někdy v budoucnu pracovat v žurnalistice. - ČAO Dr. E. Beneše
makretka(zavinac)postreh.com   ICQ: 204934030

Paja (Pavlína Dvořáková) - Zájmy: hra na klavír, tanec, poslech dobré hudby (nejčastěji rockové), četba a psaní - úvahy apod. Také jsem filmový maniak:) Studuji Gymnázium Bučovice. 
pajarka(zavinac)seznam.cz
   ICQ: 226468051

Weichtier (Martin Čermák) - student VFU Brno. 
Weichtier(zavinac)seznam.cz

Mors (Petr Čermák) - Starý, mladý, dítě, muž, člověk. Nyní studuji na UJEPu - ČJ/TV. Zájmy... Krásné dívky (jsem pokrytec), víno
(s colou), zpěv, sport, PC a vlastně pak umění celkově, tak proč se rozepisovat (opravdu se to bude týkat asi všeho, na co si vzpomenete...) Ještě tu jsou takové ty drobnosti jako přátelé, rodinka, atp...:o) Jsem cynik, melancholik, optimista, realista. Víc nevim...
"Co nás nezabije, to nás posílí." Kdo to napsal, mě vůbec nezajímá, ale ten chlápek měl recht!

mr.cermi(zavinac)seznam.cz
   ICQ: 349371688

Isdanil (Jiří Barč) - Zájmy: historický šerm, boj s holí(evropský), tanec a psaní. Studuji všeobecné gymnásium Josefa Kainara v Hlučíně. 
jiri.barc(zavinac)seznam.cz
   ICQ: 306938470

Smrdihlav (Radek Holomčík) - Zájmy: muzika, jídlo (včetně jeho tvorby), ze sportů volejbal, nohejbal a všechno, co se točí kolem vody. A samozřejmě literatura. A taky historie a kreslené seriály (obzvláště Simpsonovi) a filmy. A mnoho dalších.
Něco o mě. Jsem mladý, usměvavý, někdy zamyšlený, ale pořád zamilovaný mladý člověk. Poslední dobou začínám být cynik, ale v celku jsem pořád optimista. Z oblíbených spisovatelů : Fuks, Coelho, Fulghum a spousta dalších. Básníci : Krchovský, Bondy, Toman, Malý. Muziku mám rád dobrou, někdy skočnou, někdy smutnou. Nemám rád disko-trysko. Oblíbené filmy : Svět podle Prota, Forrest Gump, Nuda v Brně, pak komedie z minulého režimu (ty bez politiky) a pak několik stovek dalších, na které jsem si nevzpomněl.. 

tabak(zavinac)email.cz

Ivet (Iveta Woffová) - Hraju 10 let na klavír, hudbu obecně mám velice ráda (klasika i něco novějšího), hraju divadlo; z oblíbených autorů by to byl Topol, Wolker, Remarque, Coelho atd.. Píšu od 14ti let, nejčastěji když nejsem úplně veselá, ale "Čím blíže je svítání, tím černější je noc". 
ivet.nirvana(zavinac)centrum.cz

Rozárka (Anna Chrastinová) - Studuji Gympl v Trutnově, což je zároveň jedná z věcí, která mě opravdu baví, i když prospěch je posunut někde jinde. Mezi další věci, který mě baví, patří třebas street dance, hra na harmoniku nebo jízda na snowboardu. Jednou bych chtěla bejt tulačka po světě a projít svět s jedním párem bot, nebo pást ovce v Kazachstánu.  
anica(zavinac)seznam.cz
   ICQ: 242549428

Roman Rychlý 
f04528(zavinac)seznam.cz

Cuthbert (Ondřej Zajac) - Studuju FF UK, miluju knížky a literaturu vůbec. Z poezie se rád vracím ke K.H.M., K.H.B., Nerudovi, Halasovi, Baudelairovi nebo Puškinovi, vyjmenovat oblíbené autory prózy by bylo asi na dlouho. Mám rád i divadlo, umění, historii...
bondzaj(zavinac)centrum.cz
   ICQ: 222212578

Doriana Marková (Daniela Švajková) - Sociální pracovnice v Dětském domově, dálkové studium na VOŠ Sociální v Ostravě, zájmy: hudba, četba, psaní a malý synovec... víc toho zatím nestihnu, ale stále se snažím... :D
Doriana.M(zavinac)seznam.cz
   ICQ: 412271886

Little Jersey (Marta Zechová) - zájmy: kresba, malba, grafika, četba a hlavně punkova hudba :). Miluji přírodu a Toma, romantiku a vášnivé noci s punkem. Tohle je můj život... - SŠPU OPAVA
mar.pnd(zavinac)seznam.cz   ICQ: 328688908

Karolína Maxová - Jako budoucí učitelka (studuji pedagogickou fakultu na TUL, dějepis+španělština) se snažím držet si nadhled nad mladší generací a kolikrát i nad sebou samotnou (1988) v podobě fejetonů. Mé práce jsou značně autobiografické, přesto svou tvář schovávám za pseudonymem. Baví mě všechno, protože v každé věci dokážu najít inspiraci pro své zveřejněné výtvory - psaní zážitků ze života totiž miluju. Může to být otravné zkoušení z chemie, nudná cesta vlakem, listování v televizním programu nebo snaha zkrásnět pomocí změnou barvy vlasů - kdo mé práce zná, rozumí mi; kdo je nezná, budu ráda, když si je přečte a přidá komentář. Kritika ať už kladná či záporná mě posouvá dál. Takže díky ;-)
karolina(zavinac)postreh.com 
 

Ivo-Hary (Ivo Hartman) - Co mám dělat, já básnický barbar, který nic pořádně nečetl a vtrhl do amatérské poezie jako Visigóti (prosím jen ne Vandalové) do Říma ... Kde mám vzít argumenty, proč to a to pochválit, pohanit, vyvýšit, zatratit. Jen se spolehnout na vlastní svědomí a řídit se citem. Jenže obojí tkví, díky asi povinné četbě, kdesi v 19. století...
Normalnisilenec(zavinac)seznam.cz

Vojtěch Hasalík (V. Hasalík) - Hraju na klavír, někdy si zahraju i na básníka, čtu. Taky sedím za počítačem (což je mnohými považováno za neřest a ztrátu času - ano, souhlasím). Hudba - Yann Tiersen, Placebo, R.E.M. a tak dál - žánrově nezařaditelné. Snažím se žít. Studuji druhým rokem Gymnázium Nový Jičín.
vojtiiik(zavinac)gmail.com

David Mauder - Jsem obyčejný člověk s neobyčejnými sny. Mezi mé zájmy patří kytara, příroda, pohyb, cestopisy, psaní, rodný jazyk a boj s časem pro své zájmy.
http://www.maud.webgarden.cz
mauder(zavinac)seznam.cz   ICQ: 433658425 

Jakub Fišer - jsem básník, který rád život žije, ale někdy o něm prostě musí psát. Jinak své verše často zpívám pod kytaru, tak jako kdysi ruští bardi Vysockij či Okudžava.
jakub.fiser(zavinac)softech.cz

Lukáš Pracný - Zájmy : hudba (raději si poslechnu Jablkoň, Ty syčáky než... bezduché texty), dokumenty, divadlo, film (v mé paměti většinou zakotví filmy z filmového klubu), četba, příroda,
sport = velmi rád chodím pěšky... - MZLU v Brně s "ekologickým" oborem, již vystudováno. Takže se s úspěchem i neúspěchem zapojuji do pracovního procesu.
pracny.lukas(zavinac)post.cz   ICQ: 338605433 


Aaliyan (Andrea Mayfly)
Miluju metalovou hudbu a nesnáším vše, co mě nějak svazuje. Jsem ta, co se odněkud přihrne, způsobí spoušť nebo zvedne náladu..a pak zase zmizí. 
aurinko.cz(zavinac)centrum.cz

SiSi (Valchářová Silvie) - Baví mě kreslení, herectví, psaní a hlavně lidi, dokážou být hafo zábavní! Mám je ráda. Moje motto zní: "Radši být nešťastný proto, že jsem něco udělal, než proto, že jsem neudělal nic."
silviev(zavinac)tiscali.cz   ICQ: 245075762

Lenae (Bára Částová) - zájmy: hudba, sport, četba, psaní příběhů, citátů, myšlenek atd..., posezení s partou dobrých lidí a poznávání nových neobjevených míst, osob a prostě všeho...
lenae(zavinac)seznam.cz   ICQ: 302277275

Goethe jr. (Petr Pazderka) - zájmy: fotbal, počítač, hraji závodně kulečník, rád píšu jen tak - abych se nenudil - Gymnázium Jana Valeriána Jirsíka České Budějovice
goethe(zavinac)postreh.com   ICQ: 301818804

Kristýna M (Kristýna Montagová) - zájmy: literatura, orientální tanec, španělština, perština, arabština, angličtina, trochu češtiny, herectví. Píšu jak píšu... - Mendelovo gymnázium Opava
kristyna(zavinac)postreh.com   ICQ: 255921793

Dominik Janků - zájmy: IT (programování, linux, aoe 2), filosofie, historie, literatura, příroda, žena. Oblíbený směr: romantismus. Hudba: vážná, hezká s hlubším charakterem (ne hitovky), jazz. - SŠPU OPAVA
dominik.janku(zavinac)postreh.com   ICQ: 304268978

Ditutu (Dita Ertlová) - Zájmy: fotografování, četba, filmy, houbaření, plavání, počítače - Střední škola společného stravování, Ostrava-Hrabůvka
ditutu(zavinac)seznam.cz   ICQ: 209932937

Paulie (Pavel Rakús) - Zájmy: závodně šachy, zbraně, vojenství, informační technologie. Žádné básničky a srandičky...  - SŠPU OPAVA
pavel.rakus(zavinac)seznam.cz   ICQ: 306416090

Trapné dítě s mastnými vlasy - Na Postřehu je krásná jedna věc. Není to Liter. Tady můžete s ledovým klidem všechny modré kravaty rozvázat a vdechovat ten podivný intelektuální svět. Já vlastně ani nevím, proč píšu básně, nevím, proč skládám písně, nevím, proč se směju na život, který rozdává malým dětem drogy. Chyťme se všichni za ruce a nechejme tu společně "NĚCO" za sebou. Vždyť stejně všichni nakonec skončíme jako druhé slůvko v této větě.
citát: Je lepší shořet než vyhasnout
rossyross(zavinac)postreh.com   ICQ: 198938517

Petr Kolář - rád se učí nové jazyky, hovoří i japonsky, jeho snem je do Japonska se také odstěhovat - SŠPU OPAVA
 

Michal Hořák - zájmy: elektronika, airsoft
michal.horak(zavinac)postreh.com   ICQ: 300364740
http://www.misovystranky.wz.cz 

Bublinka (Lucka Ondrašková) - zájmy: hlavně sport, knížky a můj pes - Slezské gymnázium Opava
bublinka(zavinac)postreh.com   ICQ: 296827420

Sekmeth (Hana Jančíková) - zájmy: magie, vykládání karet, malování, kreslení, literatura - Slezské gymnázium Opava
sekmeth(zavinac)postreh.com

Lucie Kůsová - zájmy: kreslení, psaní, čtení, poslouchání hudby, tancování...
Fleur16(zavinac)seznam.cz

Kolibřík (Jitka Špičanová) - zájmy: pes, knížky, psaní, tanec, kytara, procházky v přírodě, koncerty, kamarádi... - SOŠ podnikatelská
V.Bloud(zavinac)seznam.cz   ICQ: 303501688

Marketa50 (Markéta Alešová) - zájmy: tanec, četba (nejlépe Stephen King), zpěv, plavání a psaní - Gymnázium Mikoláše Koperníka Bílovec
AlesovaMarketa(zavinac)seznam.cz   ICQ: 231296793

Obyčejný básník (Jiří Bautz) - zájmy: kytara, bicí, horolezectví, tanec, zpěv, básně, volejbal, stolní tenis, Magic, off-road, rovering, internet, digitální fotografování, příroda...
obycejny.basnik(zavinac)postreh.com   ICQ: 321865792

Václav Daranský - zájmy: železniční tématika, informační technologie.
http://volny.cz/daransky
daransky(zavinac)kabelta.cz

Popelka (přísně tajné) - zájmy koně, tanec, pohyb a vše krásné... 
popelka(zavinac)postreh.com   ICQ: 321074420
 

Marek Ruznar
marek.ruznar(zavinac)postreh.com
 

Montynka (Monika Ježowiczová) - Úspěšně jsem dokončila gymnázium v Českém Těšíně. Zkouším trošku psát a ráda maluju a tančím pro radost. Miluju lidský hlas a Staré řecké báje a pověsti :)
teja.j(zavinac)seznam.cz   ICQ: 239358414

Roko (Romana K.) - Zájmy - babičkovské rozmazlování, nejen vlastní duše probádávání, občas sportu užívání, občas společenské juchání, neumělé veršování
rokop(zavinac)centrum.cz   ICQ: 233574059

Sibyla (Dana Angels) - zájmy: duchovní směry, četba, psaní, historie, břišní tanec. Svým psaním se snažím lidem vracet jejich sny. Mám ráda výjimečné lidi. Věřím v lásku, pravdu a zázraky.
sibyla(zavinac)postreh.com 

Neaktivní autoři
 

Markéta Kainová - Zájmy: hlavně literatura, próza i poezie, autoři především beatnické generace, hudba (poměrně široké spektrum). Kapelou mého srdce navždy Nirvana. Pokusy hrát na el. kytaru, víc asi nic :)
keke1(zavinac)seznam.cz   ICQ: 311160562

Kyle (Jaroslav Zbořil) - Vzdělání: víceleté gymnázium, pobyt: Klobouky u Brna. Zájmy: Fotbal, floorball, Tennis, Internet, poezie, Sci-fi literatura Eddingsova vzoru. Citát: Je spousta věcí mezi nebem a zemí, které nikdo nikdy nepochopí... a jednou z nich jsem já.
tkr.kyle(zavinac)seznam.cz   ICQ: 236687809

SadLily (Veronika Fižov) - Jsem člověk, který nesnáší lež, od svého okolí vyžaduji upřímnost. Nesnáším samotu a když něco prožívám, tak naplno. Umím naslouchat i pomoci. Pro své přátele bych udělala cokoli, co je v mých silách. Snažím se řídit jedním citátem od Vergilia "Cokoli dá ti osud, to snášej, a zvítězíš nad ním." Snad se mi zvítězit povede. Uklidnění a harmonii nacházím v hudbě. Před krutou realitou utíkám do snů, kde můžu aspoň na chvíli zapomenout.
Veranek.F(zavinac)seznam.cz
   ICQ: 197183538

Epona (Martina Králová) - Jsem člověk jako každý jiný, možná jen s trochu nezkrotnou fantasií. Miluji okamžik, kdy kánoe najíždí na jez, protože právě tehdy se cítím naprosto svobodná a nespoutaná. Snad ze mě jednou bude právnička s neutuchající láskou k poezii, přírodě, všemu japonskému a dobrému fantasy.
Rianon.D(zavinac)seznam.cz   ICQ: 328589227

Pohroma (Katka Macková) - zájmy: zvířata, kreslení, keramika, hrabaní se v elektronice i když ji stejně potom nesložím zpátky - Mendelovo gymnázium Opava
pohroma(zavinac)gmail.com   ICQ: 224357382
 

Manik (Vojta Barta) - záliby: horská cyklistika, futsal, fotbal, sporty, poezie, matematika. Nemám rád lež, přetvářku - VŠB - informatika a výpočetní technika
vojta(zavinac)postreh.com   ICQ: 217985352

Barbara Smílová (Barbora Macková)  ex-Šéfredaktorka
první autorka Postřehu, člověk, který byl u začátků a pomohl vytvořit autorské zázemí. - Slezské gymnázium OPAVA
barbara.smilova(zavinac)gmail.com   ICQ: 338106567


WhiteShadow (Jan Kopčil) ex-Šéfredaktor prózy - Psaní je moje terapie. Jsou to jediné chvíle, kdy mám pocit, že říkám opravdu pravdu. "Všichni vězíme v bahně, ale někteří z nás vzhlížejí ke hvězdám.." Oscar Wilde
Učím angličtinu na jazykové škole ve Zlíně
whiteshadow(zavinac)postreh.com   ICQ: 327860002

Skold5 (Roman Polách)  ex-Šéfredaktor poezie
Zájmy : Poezie - Jan Skácel,Václav Hrabě, Josef Kainar, z méně známých TreyDawn. Hudba - alternativní a underground scéna. Fotografie - občas se můj um obrátí i na fotografii. Jsem melancholicky depresivní figurka potloukající se světem.
skold5(zavinac)postreh.com   ICQ: 345092567

Elenril (Veronika Stehlíková) - Zajímám se o zvířata (hlavně koně), čtení, psaní, historie, ruční práce.. - Gymnázium na Vítězné pláni v Praze. elenril(zavinac)postreh.com

 
Další zájemci jsou vítáni. Pošlete své dílo na magazin(zavinac)postreh.com
NA VAŠE DOTAZY PŘEDNOSTNĚ ODPOVÍME NA FÓRU


 .: Služby & akce PT
 

 

(c) Postřeh team 2001 - 2009        postaveno na českém opensource redakčním systému phpRS

 

şehirler arası nakliyat şehirler arasi nakliyat ücretleri

fotografie

|

grafika

|

hudba

|

literatura

|

umění

|

galerie

|

poezie

|

gramodeska

|

ars polyri

|

věda

|

elektro

|

technika

|

radio

|

bastlení

|

konstrukce

|

schémata

optimalizace PageRank.cz