|
<<
Červen
>>
|
| Po | Út | St | Čt | Pá | So | Ne |
| 1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
| 8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
| 15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
| 22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
| 29 |
30 |
| | | | |
|
Stránku si právě čte 24 lidí.
|
|
Komentáře ke článku: Svátek práce (ze dne 01.05.2008, autor článku: Harr)
************** * **************
Svátek práce Neveselý fejetonek...
K.H.Mácha:
Byl pozdní večer - první máj
večerní máj byl lásky čas
Proč slavíme Svátek práce vysvětlovat nehodlám. Toho jsme si užili za minulého režimu dost a dost.
Pokud to šlo, nejraději jsme oslavovali tento den prací. Ostatně jak jinak, protože stát někde 3 hodiny na seřadišti, dávat najevo veselí, mrznout, či se stydět za povinný transparent nad hlavou,( o politických projevech ani nemluvě) to opravdu nepatřilo k svobodným radostem té doby.
Ale měli jsme PRÁVO NA PRÁCI.
Změna je život, takže toto právo už není zaručeno Ústavou. Co tedy slavíme dnes ?
Vlastně co oslavují ti,co už několik let o práci nezavadili popř, ti, co ještě nikdy nepracovali?
Ti, co pracují už nedemonstrují, vlastně ani nemají proč.Takže dnes určitě nenarazíme na jásající davy pod transparenty, ale spíše na zbloudilce, co po různých veselicích ještě netrefili domů.
A v álejích bude zas ........
|
Zobrazit článek Svátek práce
|
|