.: Rubriky
plus 1) Poezie a próza
plus 2) Hudba
plus 3) Galerie
mínus 4) Film
mínus 5) Divadlo
plus 6) Věda a technika
plus 7) Mozaika (ostatní)
plus 8) Projekty POSTŘEHU

 .: Free MP3 album!
Vinylová budoucnost 2008 Vinylová budoucnost 2007

 .: Články podle data
<<  Červen  >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30      

 .: Online
Stránku si právě čte 24 lidí.
 .: Informace
magazín Postřeh
ISSN 1803-5639
Národní knihovna ČR:
001686222
TOP 15, Fotogalerie

 .: Login

Jméno (přezdívka)
Heslo


Registrace nového čtenáře

Vodítko

Ivo-Hary - Volné verše - 06. 05. 2008 - 1323 přečtení

čekání anot-voditko.JPG

Miluje pes své vodítko?

Toužebně čeká na zacvaknutí karabiny

Na obojku?

Na druhém konci provazu je Ruka

Laskavá Ruka jeho Pána

A jen s vodítkem na obojku

Se otevřou

Dveře jeho klece

Může se proběhnout

Vodítko znamená svobodu

 

Mým obojkem je mobilní telefon

Pletenec mikrovln se táhne k mobilu

K mobilu v Tvé ruce

Čekám

Čekám v kleci své samoty

Cvaknutí karabiny

Signál mobilu

Klec mizí

Běžím svobodný

 


Pro ohodnocení článku musíte být registrovaným čtenářem  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0]

 
Informační e-mail Upozornit emailem     Vytisknout článek Vytisknout článek

Komentáře na Facebooku:

Komentáře na Postřehu:
Komentář ze dne: 05.05.2008 21:05:02     Reagovat    Nový komentář
Autor: [Kozííí] - Pavel Kotrba (koziii@seznam.cz)
Titulek:
sice tato báseň nové věci do fleku nepřinesla, ale je příjemná svou sdílností o podnětech
/ač nejsem podpůrcem slova "mobil" v básních je mi jasné že v budoucnu se mu nevyhneme/
mrzelo mě žes v druhé části nevyužil otázky
některé verše by se daly mírně ostříhat a učesat, vyhodit sem tam zájmeno "jeho", poslední verš první části by mohl být "Vodítko je svoboda"

2,1

Komentář ze dne: 06.05.2008 10:41:58     Reagovat    Nový komentář
Autor: [tulák] - Jarda (jarda@poetickej.net)
Titulek:
je to výpravný jak "kleopatra"
(moc obojků, moc svobody, moc karabin, moc pomocnejch slov)
myšlenka, ač s ní nesouhlasím je dobrá, zpracování už se mi tak nelíbí, takový né zrovna nelíp namalovaný kulisy slov
přitom informace první sloky je jasná:
cvaknutí karabiny
pes, vodítko, ruka pána
klec otevřena
začala doba volnosti
do druhý sloky se nepouštím, protože s ní nesouhlasím, připomíná mi mý rčení, je podivný, že v pastech se cítíme nejsvobodněji

Komentář ze dne: 06.05.2008 10:54:09     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - epona (@)
Titulek:
No, je to tak. Co jinýho na to říct. Nějak se nemůžu rozhodnout, jestli se mi to líbí, nebo ne:D Má to něco do sebe a hlavně je mi to blízký obsahem. Formou a vyjádřením už míň, ale je to tak nějak věrohodný.

Komentář ze dne: 06.05.2008 22:33:05     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Harr (Harr@atlas.cz)
Titulek:
Už jen to, že beru do ruky vodítko, bylo pro naši fenku, když jsme bydleli v činžáku, něco jako vánoční dárek pro dítě...ano pro ni to byla trochu cesta ke svobodě, i když v okolí městských staveb se moc neproběhla, (byla pořád na vodítku, nemohla jsem ji pustit úplně)...."voděni"jsme byli dlouhých 40 let, taky jsme směli jen někam....to mi tak nějak vyplynulo navíc, no a dnes máme opět vodítka a obojky, jen někteří z nás to tak úplně nevidí....
Sdělení se mi líbí, forma trošku kulhá, ale nedá se říci, že na všechny čtyři...



 .: Služby & akce PT




 

 

(c) Postřeh team 2001 - 2026        postaveno na českém opensource redakčním systému phpRS

 

fotografie

|

grafika

|

hudba

|

literatura

|

umění

|

galerie

|

poezie

|

gramodeska

|

ars polyri

|

věda

|

elektro

|

technika

|

radio

|

bastlení

|

konstrukce

|

schémata

optimalizace PageRank.cz