|
<<
Červen
>>
|
| Po | Út | St | Čt | Pá | So | Ne |
| 1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
| 8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
| 15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
| 22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
| 29 |
30 |
| | | | |
|
Stránku si právě čte 24 lidí.
|
|
Vodítko
Ivo-Hary - Volné verše - 06. 05. 2008 - 1323 přečtení
čekání
Miluje pes své vodítko?
Toužebně čeká na zacvaknutí karabiny
Na obojku?
Na druhém konci provazu je Ruka
Laskavá Ruka jeho Pána
A jen s vodítkem na obojku
Se otevřou
Dveře jeho klece
Může se proběhnout
Vodítko znamená svobodu
Mým obojkem je mobilní telefon
Pletenec mikrovln se táhne k mobilu
K mobilu v Tvé ruce
Čekám
Čekám v kleci své samoty
Cvaknutí karabiny
Signál mobilu
Klec mizí
Běžím svobodný
Pro ohodnocení článku musíte být registrovaným čtenářem
[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0]
Upozornit emailem Vytisknout článek
Komentáře na Facebooku:
Komentáře na Postřehu:
Komentář ze dne: 05.05.2008 21:05:02 Reagovat Nový komentář
Autor: [Kozííí] - Pavel Kotrba (koziii@seznam.cz)
Titulek:
sice tato báseň nové věci do fleku nepřinesla, ale je příjemná svou sdílností o podnětech
/ač nejsem podpůrcem slova "mobil" v básních je mi jasné že v budoucnu se mu nevyhneme/
mrzelo mě žes v druhé části nevyužil otázky
některé verše by se daly mírně ostříhat a učesat, vyhodit sem tam zájmeno "jeho", poslední verš první části by mohl být "Vodítko je svoboda"
2,1
|
Komentář ze dne: 06.05.2008 10:41:58 Reagovat Nový komentář
Autor: [tulák] - Jarda (jarda@poetickej.net)
Titulek:
je to výpravný jak "kleopatra"
(moc obojků, moc svobody, moc karabin, moc pomocnejch slov)
myšlenka, ač s ní nesouhlasím je dobrá, zpracování už se mi tak nelíbí, takový né zrovna nelíp namalovaný kulisy slov
přitom informace první sloky je jasná:
cvaknutí karabiny
pes, vodítko, ruka pána
klec otevřena
začala doba volnosti
do druhý sloky se nepouštím, protože s ní nesouhlasím, připomíná mi mý rčení, je podivný, že v pastech se cítíme nejsvobodněji
|
|
No, je to tak. Co jinýho na to říct. Nějak se nemůžu rozhodnout, jestli se mi to líbí, nebo ne:D Má to něco do sebe a hlavně je mi to blízký obsahem. Formou a vyjádřením už míň, ale je to tak nějak věrohodný.
|
Komentář ze dne: 06.05.2008 22:33:05 Reagovat Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Harr (Harr@atlas.cz)
Titulek:
Už jen to, že beru do ruky vodítko, bylo pro naši fenku, když jsme bydleli v činžáku, něco jako vánoční dárek pro dítě...ano pro ni to byla trochu cesta ke svobodě, i když v okolí městských staveb se moc neproběhla, (byla pořád na vodítku, nemohla jsem ji pustit úplně)...."voděni"jsme byli dlouhých 40 let, taky jsme směli jen někam....to mi tak nějak vyplynulo navíc, no a dnes máme opět vodítka a obojky, jen někteří z nás to tak úplně nevidí....
Sdělení se mi líbí, forma trošku kulhá, ale nedá se říci, že na všechny čtyři...
|
|
|