|
<<
Červen
>>
|
| Po | Út | St | Čt | Pá | So | Ne |
| 1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
| 8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
| 15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
| 22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
| 29 |
30 |
| | | | |
|
Stránku si právě čte 23 lidí.
|
|
In nomine
Jarda - Volné verše - 13. 05. 2008 - 2652 přečtení
někdy se stane, že vaše zrcadlo spadne, roztříští se na spoustu kousků
když se kusy snažíte poskládat, vyjde vám takový
kurikululum, víte?
Namodralá doutnavka zimy rozemlela tmu
tmavý nebe těžce visí nad světem
ve vločkách skovaných z ingotů uranu
pokleká dusí.
Z kopců bílé hrboly kloubů zaťatých pěstí
hluchým tichem zavalují stříbropád
větrem sčesaných trav
Pannu Marii v sousedním kostele
zmalovali jako děvku
Domine, non sum dignis
Vítr se honí za listy v rezavém podzimu
obnažuje osamělou nepřístupnost rozervaných skal
o které se v slepé zuřivosti tříští moře
a trhá kristovu duši
spolu s rouškou lží
utkanou zbožnýma rukama
zatímco nerozluštěný hieroglyf léta
mění oči v k smrti unavené studny bolestí a vin.
Hranice pospolitosti a obětování
se vytratily do velikosti tištěné vizitky
Domine, non sum dignis
Nakonec jarní dychtivost dětství koří
vzpupný vesmír
snopy světla propalují pletence raních mlh.
Smývají vlhkost bodajícího stáří.
"bože
co to děláš?
ty mě hladíš
miluju tě, lásko..."
Ten den postavily tvý prsty přehradu šedipádu mých vlasů
co táhl dolů jak balvan sebevraha
jak vodník z babiččina vyprávění.
ten den nebylo slunce žhavou hvězdou
shlukem plynů štěpnou reakcí
ten den bylo zázračný
in nomine Patris et Filii et Spiritus Sancti.
Pro ohodnocení článku musíte být registrovaným čtenářem
[Akt. známka: 3,00 / Počet hlasů: 1]
Upozornit emailem Vytisknout článek
Komentáře na Facebooku:
Komentáře na Postřehu:
Komentář ze dne: 12.05.2008 13:47:39 Reagovat Nový komentář
Autor: [Kozííí] - Pavel Kotrba (koziii@seznam.cz)
Titulek:
v prvním verši by prospěla zvukvá drobnost "rozmlela" podpoří to navození zimy, protože z první části a v podstatě z celé básně cítím potřebu melodie, což na mě působí velmi kladně
chce se mi stále spojovat sloky 1+3 a 2+4, vidím v nich určitou spojitost, koncepční i významovou, snad i čtenář uvidí...nechám to na něm,
šedipád - jasně, novotvary sem s nimy, je to o kus více poezie než cokoli jiného,
celkově je tato báseň urovnaná a na úrovni, je vidět žes skutečně přemýšlel, ale už si nedoufám odhadovat jak dlouhou dobu jsi nad ní strávil, ale dle mého soudu to byla otázka spíše pár dnů než minut,
velmi záleží na osobním stylu autora, já bych se nesnažil tolik rozvádět přídavnými jmény, ale na stranu druhou jsou verše kompromisně rozváděny dějovostí, takže to vcelku ani nevadí, jen drobná poznámka,
rád jsem tuto báseň vydal a pokud budeš mít zájem o trvalé autorství můžeš mi poslat pár ukázek a nějak to provedeme
moje známka 1,2
|
| |
Komentář ze dne: 12.05.2008 14:36:48 Reagovat Nový komentář
Autor: neregistrovaný - jarda (@)
Titulek: Re:
chce se mi stále spojovat sloky 1+3 a 2+4, vidím v nich určitou spojitost, koncepční i významovou, snad i čtenář uvidí...nechám to na něm,
~~~to je špatnou graf. úpravou textu, bohužel nemám možnost to uvýst do stavu jak to má vypadat
takže až to vydám na poetickým netu, ta změna bude patrná
(to se týká vlastně celýho textu)
ale už si nedoufám odhadovat jak dlouhou dobu jsi nad ní strávil, ale dle mého soudu to byla otázka spíše pár dnů než minut,
~~~ano byly to dny, a vlastně stále jsou, jako každá živá "živá" věc potřebuje čas na svůj vývoj, i když připouštím že né vždy jsou ty drobný úpravy k dobru textu
rád jsem tuto báseň vydal a pokud budeš mít zájem o trvalé autorství můžeš mi poslat pár ukázek a nějak to provedeme
~~~no ukázky si můžeš přečíst na http://poetickej.net, jinak zájem mám, proč bych ti jinak ten textík posílal, můžu poslat další no, když bude zájem něco vydat, ovšem nový věci se roděj těžko
|
| | |
Komentář ze dne: 12.05.2008 16:03:56 Reagovat Nový komentář
Autor: [Kozííí] - Pavel Kotrba (koziii@seznam.cz)
Titulek: Re: Re:
tak jsem to ještě zpytlíkoval jednou, ale barva "aqua" byla opravdu moc světlá tak jsem ji ztmavil, děkuji za reakci,prohlídnu si tvé básně a popřípadě tě tu zaregistruji,
díky za tvůj zájem
|
| | | |
Komentář ze dne: 12.05.2008 16:45:21 Reagovat Nový komentář
Autor: [tulák] - Jarda (jarda@poetickej.net)
Titulek: Re: Re: Re:
no tys tomu dal
|
| | | | |
Komentář ze dne: 12.05.2008 20:14:03 Reagovat Nový komentář
Autor: [Kozííí] - Pavel Kotrba (koziii@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re:
tak jak jsi mi to poslal do mailu....
|
|
Škovy voči, jenom ne barvy ... to je spíš cirkus, než báseň, chjo:( A přitom ten text je sympatickej .... jaj ... někdy se snaha mine důsledkem .... Nechte lidem křídla!!! Já si chci lítat ve verších sama a ne jít podle něčího schématu, abych prvně navštívila republiku Panny Marie v sousedním kostele, a teprve pak hraniční prostor Domine, non sum dignus .... To mě točí. Stačí to dát tučně, nebo jiným typem písma ... :(
|
| |
Komentář ze dne: 12.05.2008 18:31:43 Reagovat Nový komentář
Autor: [tulák] - Jarda (jarda@poetickej.net)
Titulek: Re:
nechci font
chci křídla (nebo aspoň html tagy a možnost to napsat v originále)
|
| | |
Komentář ze dne: 13.05.2008 23:46:25 Reagovat Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Histes (@)
Titulek: Re: Re:
Články se dají vkládat v HTML. Pošli to na můj email (použij ten ze kterého jsem poslal skript) a já to přepíšu.
Děláš s phpRS, takže znáš vnitřní strukturu - tedy že články se píší s HTML tagy. Když jsme tu byli v počátku samí náctiletí, tak nebyl problém, ale přeci jen pak přišla potřeba to zjednodušit i neznalcům HTML - a použili jsme WYSIWIG HTML editor napsaný v Javascriptu.
|
Komentář ze dne: 12.05.2008 19:30:22 Reagovat Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Harr (Harr@atlas.cz)
Titulek:
Možná by bylo lepší měnit typy písma než to odlišovat barevně....takhle je to jak změť barev, která v podstatě nutí "spojovat"
....a už bych Jardo, ani raději neupravovala, někdy to syrové a prvotní je lepší než to promyšlené a stokrát upravované...ano, vím, že někdy je to potřeba, ale někdy, ač člověk strašně nechce, "prošvihne" to TEĎ a zadá to "POTOM".... a pak cítí, že už to bylo jednou na dosah, ale tea´d už je DOSAH pryč.
Nad tímto poetickým textem je potřeba hodně přemýšlet, každý si v něm najde to, co se jej nejvíc dotkne - pozitivně či negativně, pokud najde....je to pro autora pohlazení.
"Ten den postavily tvý prsty přehradu šedipádu mých vlasů
co táhl dolů... "
|
| |
Komentář ze dne: 12.05.2008 20:06:58 Reagovat Nový komentář
Autor: [tulák] - Jarda (jarda@poetickej.net)
Titulek: Re:
nic neupravuju, nemám ty práva
|
| | |
Komentář ze dne: 12.05.2008 20:10:43 Reagovat Nový komentář
Autor: [tulák] - Jarda (jarda@poetickej.net)
Titulek: Re: Re:
než todle, tak to radši smažte někdo prosím
|
| | | |
Komentář ze dne: 13.05.2008 16:35:16 Reagovat Nový komentář
Autor: neregistrovaný - jarda (@)
Titulek: Re: Re: Re:
tak sem to nějak spáchal no
(na černým backgroundu je to jiný no
a taky mi chvíli trvalo než sem se orientoval v editoru)
|
Komentář ze dne: 13.05.2008 19:41:36 Reagovat Nový komentář
Autor: [Kozííí] - Pavel Kotrba (koziii@seznam.cz)
Titulek:
takže po kompletní grafické úpravě se vrací zpět, můžete hodnotit dále, omlouvám se Jardovi za ty zmatky a Vám za utrhnutí básně od očí já si i nadále za komentářem stojím
|
| |
Komentář ze dne: 13.05.2008 20:03:27 Reagovat Nový komentář
Autor: [tulák] - Jarda (jarda@poetickej.net)
Titulek: Re:
nic se nestalo,
vždyť sem úpravu nezvlád ani já
(ztratily se mi nedělitelný mezery v polovině většiny veršů, když v preview byly, ale to nic, už nemám odvahu to znova editovat, příště se tomu nějak vyhnu)
|
| | |
Komentář ze dne: 13.05.2008 20:59:10 Reagovat Nový komentář
Autor: [Kozííí] - Pavel Kotrba (koziii@seznam.cz)
Titulek: Re: Re:
víš, to se děje po každé, když vložíš dílo s nějakou grafickou úpravou a já do něj vlezu abych je povolil celé se to rozhodí
|
| | | |
Komentář ze dne: 13.05.2008 23:53:15 Reagovat Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Histes (@)
Titulek: Re: Re: Re:
S tímhle editorem se dají dělat divy.. škoda, že nepoužíváte plovoucí pole s texty.. To je nádhera, posouvat si verše po pixelech kam je třeba. Takové možnosti jiné servery nemají.. Mě se články nikdy nerozhodí - ani ty se složitějším formátováním. Horší je, když se to přehání a mění barvy, nastavení. To problémy vzniknou. Ale zformátovat čistý text z poznámkového bloku jde vždy a bez komplikací. Když nastane problém, dá se vyřešit v HTML nebo napsat editorovi Milanovi. Na ICQ invisibluje, ale je tam.
|
Komentář ze dne: 16.05.2008 23:02:28 Reagovat Nový komentář
Autor: neregistrovaný - ivo-hary (@fofr)
Titulek:
A krucinál ... Koukl jsem v Preview i na pár dalších. Mám pocit, že od doby jednoho nadějného talentu, který po sérii nedorozumění - a nedorozumění se - odešel, takový básnický formát (myšleno kvalitou, ne vnějším vzhledem) tady nebyl. Je to nářez. Ačkoliv tomu jako obvykle vůbec nerozumím a nebudu to rozebírat, cítím tu obrovskou sílu touhy vyjádřit se a myslím, že došla naplnění.
|
| |
Komentář ze dne: 16.05.2008 23:17:42 Reagovat Nový komentář
Autor: [tulák] - Jarda (jarda@poetickej.net)
Titulek: Re:
díky, když je touha vyjádřit se, je vždycky dobře
( a to i kdyby vyjádření mělo člověka poslat do pekel)
|
|
|